اینستاگرام شرکت تخت طاووس    تلگرام شرکت تخت طاووس    تویتر شرکت تخت طاووس    فیسبوک شرکت تخت طاووس  

فروشگاه تخت طاووس

مبل استیل

استفاده از مبل استیل در طراحی دکوراسیون منزل، محیطی بسیار شیک و مجلل را در منزل ایجاد می کند. منبت به کار رفته در این مبلمان نیز نمایانگر تمدن و فرهنگ اصیل ایرانی می باشد که سبب ایجاد طراحی های بی نظیر این محصول گردیده است و آن را به یک وسیله بسیار شیک و منحصر به فرد تبدیل نموده است. مبل استیل ایرانی توانایی رقابت با مبل های استیل موجود در بازار جهان را دارد و یکی از طراحی های بسیار ایده آل در صنعت مبلمان محسوب می گردد.

مبل استیل

طراحی های به کار رفته در مبل های استیل دارای تنوع می باشند که آن نیز به دلیل منبت کاری وطراحی های به کار رفت در فریم آن وهمچنین اندازه پایه ها و رنگ و جنس پارچه به کار رفته در آن بستگی دارد.

مبل های استیل در سال های اخیر از تنوع رنگ و طرح بسیار زیادی برخوردار می باشند که سبب گردیده است بسیاری از افراد نسبت به خرید آن ترغیب گردند و با انتخاب ترکیب رنگ های بسیار جذاب آن، بتوانند محیطی سرشار از جذابیت را در منزل خود پدید آورند.

زیبایی و جذابیت مبلمان استیل مرهون منبت کاری بسیار زیبا و هنرمنددانه به کار رفته در آن می باشد. در واقع استفاده از هنر منبت کاری در این نوع مبلمان سبب افزایش طرفداران این وسیله گردیده است. البته اصول دیگری نیز در انتخاب آن وجود دارد که بهتر است با آگاهی از این اصول نسبت به انتخاب مناسب و منحصر به فرد آن اقدام نمایید. از جمله مهمترین اصول آن می توان به تناسب اندازه مبل و فضای موجود در منزل اشاره نمود. رنگ متناسب با محیط و نحوه قرار گیری مبلمان نیز از دیگر عوامل مهم در انتخاب آن می باشند.

مبلمان منزل یکی از اصلی ترین وسایل در منزل می باشد که در هنگام خرید آن باید دقت کافی را داشته باشید و با آشنایی کافی از انواع مبلمان موجود و نحوه خرید آن یکی از بهترین انواع آن را برای منزل خود برگزینید.

به طور کلی انواع متنوعی از مبلمان در بازار یافت می شود که هر نوع آن از درجه ای از کیفیت و مرغوبیت برخوردار می باشد. چوب به کار رفته در ساخت مبل می تواند یکی از چوب های سخت و یا نرم باشد که تأثیر بسیار زیادی در تنوع، کیفیت و هم چنین قیمت محصولات دارد.

یکی از اصطلاحات رایج در خرید مبل استیل، کلمه کلاف مبل می باشد که از این کلمه برای اشاره به قسمت اصلی مبل که همان بدنه مبل است، استفاده می شود و میزان کیفیت به کار رفته در آن در ایجاد یک مبل با کیفیت و بسیار منحصر به فرد مؤثر می باشد.

بخش بسیار زیادی از مبل های استیل شامل کلاف آن می باشد؛ این مورد سبب استحکام و وزن بیشتر این نوع مبل گردیده است. بهتر است در هنگام خریداری مبل استیل به جنس کلاف به کار رفته در آن توجه داشته باشید؛ زیرا این نوع مبلمان معمولا از کلاف های گردو، چنار، راش و یا چوب سفید تهیه می شوند. که در میان آن ها چوب گردو و راش از کیفیت و استحکام بالاتری نسبت به سایر چوب ها برخوردار می باشند.

در کلاف مبل های استیل از کنده کاری هایی برای زیبایی بیشتر این نوع مبلمان استفاده می گردد. این کنده کاری ها را منبت می نامند.

مبل استیل

مبل استیل یکی از لوازم تأثیر گذار و بسیار زیبا در ایجاد یک دکوراسیون چشم نواز در منزل به شمار می رود و سبب ایجاد هماهنگی و تناسب میان چیدمان این مبل و سایر وسایل منزل می گردد. طرح های بی نظیر آن نیز موجب می گردد که طراحی داخلی منزل بسیار شیک و زیبا به نظر برسد.

در هنگام خرید، باید به این نکته توجه داشته باشید که قصد دارید از این وسیله در کدام قسمت از منزل خود استفاده نمایید. خرید مبل استیل برای منزل بیشتر جنبه تزیینی دارد و برای جلوه بخشیدن به فضای داخلی منزل از آن استفاده می شود و در اتاق پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرد. زیبایی ظاهری از ویژگی های اصلی آن می باشد و برای راحتی و استراحت کاربرد چندانی ندارند. منبت به کار رفته در مبل استیل، سبب زیبایی بی نظیر این نوع مبلمان گردیده است و در مواقع رسمی و برای پذیرایی از میهمانان کاربرد دارد.

بنابراین برای انتخاب مناسب و مقرون به صرفه مبل استیل بهتر است در هنگام خرید، نکات زیر را در نظر داشته باشید:

مبل استیل

متناسب با وسعت منزل:

در هنگام انتخاب مبل استیل برای منزل باید وسعت منزل را در نظر داشت و متناسب با آن اقدام به خرید نمود. اندازه مبل استیل و سایز آن ارتباط مستقیمی با مساحت منزل دارد و برای فضاهای محدودتر بهتر است مبلمانی با سایز کوچک تر و متناسب با فضای پذیرایی را برگزید. در این صورت می توان علاوه بر زیبایی بخشیدن به فضای داخلی منزل، سبب ایجاد هماهنگی می گردد و محیط را زیباتر و دلباز جلوه می دهد. در واقع رعایت تناسب در انتخاب اندازه مبلمان استیل برای منزل سبب استفاده بهینه از این فضا می گردد و از آن جایی که مبل استیل آسیب پذیر تر از مبل راحتی می باشد و بهتر است از آن در پذیرایی منزل استفاده نمود.

توجه به ابعاد منزل سبب استفاده بهینه از این فضا کمی گردد و به این ترتیب می توانید مبل استیل را متناسب با فضایی که در اختیار دارید؛ انتخاب کنید و از هماهنگی ایجاد شده در فضای داخلی منزل نهایت لذت و بهره را ببرید. این در حالی است که اگر از مبل هایی با ابعاد کوچکتر در فضای بزرگ استفاده نمایید سبب ایجاد ناهماهنگی و یک فضای ناموزون در محیط منزل می گردد. بنابراین برای ایجاد یک محیط منظم و یکپارچه در منزل بهتر است در مبل هایی متناسب با وسعت منزل را خریداری کرده و یک فضای جذاب و بسیار زیبا را ایجاد نمایید.

مبل استیل یکی از انواع بسیار زیبای مبلمان می باشد که از آن برای ایجاد یک دکوراسیون ایده آل می توان استفاده نمود و به دلیل تزیینات و منبت های به کار رفته در این نوع مبلمان، حالت رسمی تری نسبت به سایر انواع آن دارند که می توان از آن در پذیرایی منزل استفاده نمود. تنوع طرح و رنگ و منبت به کار رفته در مبل استیل سبب افزایش زیبایی و جذابیت این نوع مبلمان گردیده است و افراد مختلف با سلیقه های گوناگون می توانند هر یک از انواع این مبلمان استیل را انتخاب نموده و توسط آن منزل خود را بسیار جذاب جلوه دهند.

در هنگام خریداری مبل استیل باید به نکات زیر توجه داشت:

  • مقدار چوب استفاده شده
  • منبت کاری موجود در مبل
  • جنس پارچه و رویه مبل
  • یکنواختی و یک دست بودن رنگ آن

جنس چوب استفاده شده در مبل استیل یا همان مبل سلطنتی یکی از معیارهای اصلی در تعیین میزان کیفیت و مرغوبیت آن می باشد که در میان انواع چوب های مختلف بهتر این است که چوب راش انتخاب گردد.

مبل استیل

توجه به کیفیت و مرغوبیت

پس از یافتن مبل استیل مورد پسند باید کیفیت و مرغوبیت جنس آن را نیز در نظر داشت و با توجه به مواد به کار رفته در آن به انتخاب پرداخت؛ کیفیت چوب و پارچه استفاده شده در تولید مبل سلطنتی استیل از معیار های مهم و تأثیر گذار در افزایش دوام آن می باشند. به این ترتیب می توان با اطمینان از کیفیت و دوام مبلمان استیل آن را خریداری نمود و به مدت طولانی از آن استفاده نموده و برای ایجاد یک محیط منحصر به فرد در منزل بهره مند گردید.

برخی از افراد عقیده دارند که در هنگام خریداری مبل بهتر است مبل های ارزان تر را خریداری کنند. تا در این صورت پس از گذشت چند سال آن ها تویض نموده و یک دست مبل جدید جایگزین آن کنند.

برآورد هزینه ها:

البته برخی دیگر نیز کیفیت و دوام مبل را معیار قرار داده و با اندکی هزینه بیشتر، مبل های با کیفیت تر را خریداری می کنند. پس از چند سال نیز رویه مبل را تعویض می کنند. بهتر است قبل از اقدام به خریداری مبل استیل معیارهای خود را از خرید آن مشخص نمایید و متناسب با هزینه ای که برای آن در نظر گرفته اید، خرد مناسبی را انجام دهید.

مبل استیل

وزن مبل:

یکی دیگر از معیارهای مهم در انتخاب مبل استیل مناسب و مقرون به صرفه توجه به وزن مبل می باشد. هر چه قدر مبل وزن بیشتری داشته باشد در واقع چوب به کار رفته در آن مرغوب تر می باشد. البته بهتر است به این نکته نیز توجه داشته باشید که با استفاده از برخی از چوب های سبک تر هم می توان مبلی ایده آل و با کیفیت را تولید نمود. بنابراین بهتر است با آگاهی از این مورد، مبلمان با وزن متناسب را برای منزل خریداری کرد. وزن مناسب مبلمان، جابه جایی آن را آسان می گرداند و همچنین سبب جلوگیری از بروز آسیب در روی فرش می گردد.

مبل های ساخته شده از چوب راش معمولا دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر مبل ها می باشند. چوب گردو هم یکی از چوب های با کیفیت در تولید مبلمان سلطنتی یا همان مبلمان استیل محسوب می شود که با استفاده از آن می توان منبت و طرح و نقش های زیبایی را بر روی مبل استیل ایجاد نمود.

یکنواختی رنگ:

رنگ به کار رفته در مبل استیل نیز یکی دیگر از راه های تشخیص کیفیت مبل می باشد. رنگ استفاده شده در آن، باید کاملا صاف و یکنواخت باشد و مبل از یک سطح یکنواخت برخوردار باشد. با لمس کردن سطح مبل می توان از صاف بودن و یک دست بودن رنگ به کار رفته در سطح آن اطمینان حاصل کرد.

مبل استیل

روش نگه داری از مبل استیل:
مبل های استیل نسبت به سایر مبل ها ظریف تر بوده و از استحکام کم تری برخوردار می باشند بنابراین باید در مراقبت و نگه داری از آن ها نهایت دقت و سلیق را به خرج داد و نکاتی را در نظر داشت:

  • دسته های مبل استیل تحمل وزن زیاد را ندارند و در صورتی که از دسته آن ها به عنوان مکانی برای نشستن استفاده گردد به راحتی آسیب می بینند.
  • برای دستیابی به نقاطی که در ارتفاع بیشتری قرار دارند بهتر است از چهارپایه استفاده شود و به هیچ وجه نباید مبلمان منزل را برای این منظور مورد استفاده قرار داد.
  • در هنگام نقل و انتقال مبل استیل بهتر است از قسمت های زیرین آن استفاده کرد؛ زیرا جا به جایی مبل از طریق دسته ها و یا تکیه گاه مبل، سبب ایجاد آسیب در آن می گردد و از استحکام آن می کاهد.
  •  از هر دو سمت مبل باید به یک اندازه استفاده گردد؛ زیرا در غیر این صورت یک سمت مبل نشست کرده و هم چنین پایه های آن به مرور دچار آسیب می گردد.
  • برای تمیز کردن قسمت های چوبی مبل سلطنتی استیل بهتر است از پارافین استفاده گردد. به این ترتیب علاوه بر افزایش جلوه و زیبایی مبل استیل سبب افزایش دوام و استحکام آن نیز می گردد.
  • در صورتی که قصد دارید قسمت نشیمن مبل سلطنتی را تمیز کنید برای این کار بهتر است از مواد ضدعفونی کننده و شوینده هایی که مخصوص این کار می باشد، استفاده نمایید. استفاده از آب برای این کار سبب پوسیدگی مبل می گردد و از کیفیت و استحکام آن می کاهد.

مبل استیل

تفاوت مبل راحتی و استیل:

به طور کلی مبل های موجود در بازار شامل دو دسته هستند: مبل راحتی و یا مبل استیل. مبل های راحتی نسبت به مبل های استیل از قیمت مناسب تری برخوردار می باشند، اما دوام و استحکام آن ها نیز از مبل های استیل کم تر می باشد و از آن جایی که معمولا از پارچه در ساخت آن ها استفاده می گردد و و از قسمت های چوبی و یا فلزی کمتری در آن ها استفاده شده است، دارای وزن کمتری نیز می باشند.

انتخاب مبل های راحتی برای استفاده روز مره مناسب تر می باشد و می توان از آن برای استراحت و آسودگی اعضای خانواده استفاده نمود. حال آن که مبل های استیل مقداری رسمی تر هستند و کلاف به کار رفته در تولید آن ها سبب دوام بالای این نوع مبلمان گردیده است و از پایه های بلند تری نیز برخوردار می باشند و برای پذیرایی از میهمانان مناسب و کاربردی می باشند.

استفاده از مبل های راحتی برای دورهمی های اعضای خانواده مناسب می باشد؛ در صورتی که بهتر است از مبل های استیل برای پذیرایی منزل استفاده نمود و با استفاده از آن فضای مناسبی را برای پذیرایی از میهمانان فراهم آورد.

مبل استیل

مرغوب ترین جنس پارچه مبل:

از آنجایی که نشست و برخاست بر روی مبل صورت می پذیرد، بنابراین نوع پارچه مبل در تعیین میزان کیفیت آن بسیار تأثیرگذار می باشد. هر چقدر پارچه مبل از دوام بیشتری برخوردار باشد، میزان ماندگاری و دوام مبل استیل نیز افزایش پیدا می کند.

چرم: چرم یکی از روکش های مناسب در مبل های استیل می باشد. در صورتی که به دنبال ظاهری زیبا و درخشان می باشید بهتر است مبل هایی با رویه چرم را انتخاب نمایید. به این ترتیب می توانید به راحتی چرم را مورد شست شو قرار دهید و برای تمیز کردن و برق انداختن آن ها نیز از روغن هایی که مخصوص این کار هستند، استفاده نمایید.

مخمل: استفاده از پارچه مخمل برای مبل سبب بزرگ تر جلوه دادن فضای داخلی منزل می گردد که این به دلیل ویژگی منحصر به فرد مخمل و درخشندگی بی نظیر آن می باشد. پارچه های مخمل دارای تلألؤ زیبایی می باشند که این درخشندگی موجب دلباز تر و زیباتر کردن دکوراسیون و چیدمان منزل می شود.

در صورت وجود کودکان در منزل بهتر است پارچه هایی با رنگ های تیره تر را انتخاب نمود. به این ترتیب رنگ کدر سبب تمیز تر و مرتب تر به نظر رسیدن مبلمان منزل می گردد. هم چنین بهتر است از پارچه ای طرح دار در فضاهای بزرگتر استفاده نمایید و در فضاهای کوچکتر نیز از پارچه های ساده تر استفاده نمایید. برای ایجاد یک ترکیب زیبا و چشم نواز بهتر است از ترکیب مبلمان ساده همراه با کوسن های طرح دار استفاده نمایید.

توجه به این نکته هم ضروری است که انتخاب مبلمانی با میزان چوب بالا، سبب کاهش آلودگی می گردد و میزان نفوذ گرد و غبار در این نوع مبلمان بسیار کم تر از مبل هایی است که در آن ها از پارچه بیشتری استفاده شده باشد؛ زیرا استفاده میزان پارچه بیشتر در مبل استیل سبب جذب گرد و خاک بیشتر می گردد و آلودگی های موجود در هوا به راحتی به داخل آن نفوذ می کنند و موجب حساسیت و نیز می گردند.

پارچه نانو: یکی از اصطلاحات رایج و مورد استفاده فروشندگان در هنگام خرید مبل استیل، پارچه نانو می باشد. بسیاری از فروشندگان در هنگام خریداری تأکید می کنند که مبل مورد نظر از پارچه نانو تهیه شده است و دارای کیفیت بسیار عالی و مناسب می باشد و در برابر رطوبت و نفوذ آب نیز مقاوم می باشد. بهتر است از این نکته آگاه باشید که قیمت هر متر مربع از پارچه نانو با کیفیت بیشتر از صد هزار تومان هست. در واقع استفاده از پارچه های نانو در مبلمان بسیار گران تمام می شود.

در واقع پارچه های مبل استفاده شده در مبل استیل، پارچه نانو نیستند بلکه جنس آن ها ضد آب می باشد. این نوع پارچه های ضد آب نیز تنها مدت اندکی در برابر نفوذ آب و رطوبت مقاوم هستند و پس از مدت اندکی آب به درون آن ها نفوذ خواهد کرد.

مبل استیل

انتخاب رنگ مبل استیل:

تنوع رنگ موجود در مبل های استیل، امکان انتخاب از میان چندین رنگ را برای مشتری فراهم آورده است و به این ترتیب می توان مدل های جدید آن را متناسب با محیط منزل و دکوراسیون داخلی انتخاب نموده و از جلوه ایجاد شده توسط آن بهره مند گردید. برای اینکه بتوان در این زمین به درستی تصمیم گیری نمود؛ در ابتدا بهتر است با روانشناسی رنگ های متنوع آشنا گردید و با آگاهی از نحوه تأثیر رنگ های مختلف در منزل، نسبت به خریداری آن اقدام نمود.

تنوع رنگ های مبل استیل سبب افزایش جذابیت و زیبایی این وسیله گردیده است که توسط آن می توان محیط بسیار مناسبی را در فضای داخلی منزل ایجاد نموده و از زیبایی و هماهنگی ایجاد شده توسط آن در دکوراسیون داخلی منزل نهایت لذت و بهره را برد.

رنگ مبل استیل نیز یکی دیگر از فاکتورهای مهم در هنگام خریداری مبلمان استیل می باشد. برخی از فروشندگان با ارائه کالیته ای از رنگ های متنوع، امکان انتخاب انواع رنگ های متنوع را برای شما فراهم می آورند. برای این که بتوانید مبل استیل با رنگ جذاب و متناسب با دکوراسیون داخلی منزل خود را برگزینید بهتر است قبل از اقدام به خریداری آن، با انواع رنگ ها و جذابیت ایجاد شده توسط آن ها در محیط منزل آشنا گردیده و با آگاهی کامل نسبت به خرید مبل استیل مناسب برای فضای داخلی منزل خود، اقدام نمایید. در این قسمت برخی از تنوع رنگ های موجود در مبل استیل و نحوه تأثیرگذاری آن ها در فضای داخلی منزل را برای شما بیان می کنیم:

فریم به کار رفته در مبل استیل و منبت های استفاده شده در تزیین آن ها سبب ایجاد شگفتی و زیبایی های بسیار زیاد و بی نظیر در این نوع مبلمان گردیده است. رنگ به کار رفته در آن نیز تأثیر بسیار زیادی در میزان جذابیت و چشم نوازی مبلمان منزل دارد.

رنگ فریم استفاده شده در اکثر مبل های استیل شامل رنگ طلایی و همچنین قهوه ای می باشد. در واقع این دو از رنگ های محبوب و عامه پسند می باشند و در بازار مبل نیز زیاد به چشم می خورند.

برخی رنگ های خاص مانند رنگ سفید نیز در بازار موجود می باشد که نسبت به رنگ های دیگر از جذابیت بیشتری برخوردار می باشد. استفاده از رنگ سفید به عنوان یک رنگ خنثی در فریم مبل سلطنتی سبب افزایش جذابیت و ایجاد جلوه بی نظیر در مبل میگردد و رنگ و طرح پارچه به کار رفته در این نوع مبلمان چشم نواز تر از سایر رنگ ها جلوه می کنند و جلوه بیشتری دارند. بنابراین استفاده از رنگ سفید برای فریم مبل استیل، یک جایگزین ایده آل و منحصر به فرد می باشد و سبب ایجاد یک دکوراسیون منحصر به فرد در فضای داخلی منزل می گردد.

رنگ پارچه به کار رفته در مبل استیل یکی از معیار های اصلی در ایجاد نمای بسیار زیبا در آن به شمار می رود. برای انتخاب یک ترکیب رنگ مناسب بهتر است به سایر رنگ های استفاده شده در طراحی منزل نیز توجه داشته باشید. به این ترتیب می توانید تناسب زیبایی را در میان آن ها ایجاد نمایید و مبلمانی با رنگ بسیار جذاب را برگزینید. به عنوان مثال استفاده از ترکیب رنگ های بنفش و سفید در طراحی دکوراسیون یکی از محبوب ترین و چشم نواز ترین ترکیب رنگ ها در میان طراحان زبردست به شمار می رود.

مبل استیل

سبز: رنگ سبز یک رنگ بسیار زیبا و بی نظیر برای مبلمان می باشد که سبب ایجاد محیطی روح بخش و سرشار از آرامش در منزل می گردد. استفاده از رنگ سبز در مبل های استیل سبب ایجاد هماهنگی رویه مبل با چوب های به کار رفته در فریم آن می گردد و تأثیر آن در ایجاد یک دکوراسیون بسیار جذاب در منزل، بسیار زیاد می باشد. زیرا ترکیب رنگ سبز و چوب استفاده شده در فریم در واقع تداعی گر طبیعت می باشد و می تواند آرامش موجود در طبیعت را برای منزل به ارمغان بیاورد. از آن جایی که بهتر است رنگ فریم مبل با رنگ بدنه آن دارای تفاوت باشند بهتر است برای این منظور از رنگ های متضاد برای ایجاد ترکیب بهتر استفاده نمایید. بنابراین بهتر است برای رنگ های سبز روشن از فریم قهوه ای تیره و همچنین برای رنگ سبز تیره از رنگ قهوه ای روشن تر و یا طلایی استفاده گردد.

آبی یا قرمز: رنگ های آبی و قرمز را می توان در مبل های استیل با فریم طلایی مورد استفاده قرار داد. استفاده از رنگ های آبی و قرمز در مبلمان یکی از انتخاب های بسیار ایده آل در طراحی مبلمان استیل می باشد. البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که بهتر است از رنگ آبی و یا قرمز در فریم هایی با درجه رنگ روشن تر استفاده نمود. زیرا سایه های تیره رنگ موجود در رنگ های قرمز و آبی در ترکیب با رنگ های روشن تر جلوه بیشتری می یابند. جنس پارچه ایی که به رنگ قرمز یا آبی هستند معمولا از جنس مخمل می باشد که این ویژگی سبب افزایش جذابیت و زیبایی این رنگ ها می گردد.

آبی: رنگ آبی یک رنگ آرامش بخش می باشد که استفاده از آن در مبلمان سلطنتی منزل سبب ایجاد محیطی سرشار از آرامش در منزل می گردد و در صورتی که قصد دارید مدت زمان زیادی را برای استراحت بر روی مبل استیل صرف نمایید به شما توصیه می کنیم رنگ آبی را انتخاب نموده و از استراحت بر روی آن نهایت لذت و بهره را ببرید. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که رنگ آبی سبب کاهش هیجانات محیطی می گردد و در صورتی که قصد دارید از آن در دورهمی های خانوادگی و یا پذیرایی از میهمانان استفاده نمایید بهتر است ترکیب رنگ های دیگری غیر از رنگ آبی را برگزینید.

ترکیب رنگ آبی با فریم طلایی سبب ایجاد جذابیت بیشتر در ترکیب مبلمان منزل شما می گردد و بسیار شکیل تر به نظر می رسد.

قرمز: رنگ قرمز یک رنگ مهیج و نشاط آور است که سبب ایجاد شور و هیجان در دکوراسیون منزل می گردد. بهتر از مبل استیل قرمز رنگ برای پذیرایی از میهمانان و برگزاری دورهمی های گرم و صمیمانه استفاده نمایید و به این ترتیب انرژی موجود در محیط را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

البته در صورتی که قصد دارید از مبلمان منزل برای استراحت استفاده نمایید بهتر است از انتخاب رنگ تیره برای این منظور پرهیز نمایید؛ زیرا رنگ قرمز نمی تواند آرامش مورد نیاز شما برای استراحت را فراهم آورد.

قهوه ای: استفادد از رنگ قهوه ای در مبل استیل سبب ایجاد مدل های کلاسیک تر در این وسیل می گردد و البته استفاده از آن در طراحی مبل های استیل رواج زیادی دارد. رنگ قهوه ای می تواند در ترکیب با سایر رنگ های موجود در محیط هماهنگی ایجاد نماید و استفاده از آن در محیط هایی با دکوراسیون متنوع و سرشار از رنگ های گوناگون توصیه می شود.

بنفش: استفاده از رنگ هایی نظیر بنفش و مشکی در روانشناسی رنگ ها از جایگاه ویژه ای برخوردار است و نمادی از شیک و برجسته بودن می باشد. انتخاب مبلمان استیل با رنگ بنفش در ترکیب با رنگ های خنثی موجود در محیط، زیبایی و جلوه ای بی نظیر را ایجاد می کند.

مبل استیل

کاربرد مبل استیل:

یکی از بهترین گزینه ها برای طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی استفاده از مبل استیل برای ایجاد زیبایی و هماهنگی در چیدمان پذیرایی و فراهم آوردن محیطی دلباز و مناسب جهت پذیرایی از میهمانان می باشد. مبل های استیل دارای نشمینی با ارتفاع بیشتر نسبت به سایر مبل ها می باشند و هم چنین دارای انعطاف پذیری کم تری نسبت به مبل های راحتی می باشند. منبت کاری های بسیار زیبا بر روی مبل استیل، زیبایی بسیار زیادی را ایجاد می نماید.

تعداد مبل مورد نیاز: با مشخص کردن فضای مورد نیاز برای قرار گیری مبل ها و هم چنین تعداد افرادی که قصد استفاده از آن را دارند به راحتی می توان یک ست مبلمان متناسب با فضای محیط و تعداد افراد خریداری کرد که معمولا این ست ها در دو نوع نه نفره و هفت نفره میباشند.

 

تشک دوبل در مبل های استیل:

تشک دوبل موجود در مبل های استیل نیز یکی دیگر از مزایای این نوع مبلمان می باشد. وجود تشک های دوبل امکان تعمیر را آسان گردانیده است و در صورت از بین رفتن کیفیت ابر و اسفنج و یا فنر تشک ها، می توان تشک ها را به آسانی تعمیر نمود و دیگر نیازی به تعمیر کل مبل نمی باشد.

در اطراف تشک های دوبل، از زیپ استفاده شده است که به این ترتیب به آسانی می توان با باز کردن زیپ، تشک مبل را شست و شو داد.

مبل استیل

نحوه چیدمان مبل استیل:

نحوه قرار گیری مبل استیل در منزل، تأثیر بسیار زیادی در ایجاد یک محیط جذاب و منحصر به فرد دارد. روش های قرار دادن مبل استیل در منزل یکی از مهم ترین معیارها در ایجاد فضایی گرم و صمیمانه برای پذیرایی از میهمانان می باشد. در این بخش نحوه چیدمان مبل استیل را برای شما شرح می دهیم:

 

مشخص کردن محل قرار گیری مبلمان:

مشخص کردن مکان قرارگیری مبلمان، اولین نکته ای است که در هنگام چیدن مبل استیل در منزل باید به آن توجه داشت. به همین منظور بهتر است قبل از خریداری، تعداد افرادی را که قرار است از آن استفاده نمایند را نیز مشخص نمایید تا به این ترتیب بتوانید نحوه قرار گیری مبلمان را نیز به درستی تعیین کنید. بنابراین با مشخص کردن مکان قرار گیری مبلمان می توانید بهترین ترتیب را برای چیدمان مبل های خود در نظر بگیرید.

 

تعیین نقطه مرکزی:

هر مکانی دارای یک نقطه کانونی و مرکزی می باشد که منحصر به همان اتاق است. هر یک از وسایل منزل را می توان نقطه مرکزی در نظر گرفت و چیدمان مبل استیل را نیز مطابق با آن قرار داد. به عنوان مثال اگر نقطه کانونی در اتاق پذیرایی را تلویزیون در نظر می گیرید، پس از آن باید مبل ها را با فاصله ای متناسب با تلویزیون قرار دهید و به این ترتیب هماهنگی ایجاد نمایید.

 

رعایت فاصله استاندارد

فاصله استاندارد برای قرار دادن مبل ها در روبروی یکدیگر 2.5 متر می باشد. با رعایت این فاصله گفت گو میان افراد به آسانی انجام می پذیرد.

بهتر است مبل ها را به دیوار تکیه ندهید. تنها در صورتی که اتاق شما کوچک باشد و ناچار به انجام آن باشید، می توانید با تکیه دادن مبل ها به دیوار فضای بیشتری را در اتاق ایجاد نمایید.

قرار دادن مبل ها به صورت متقارن در اتاق پذیرایی، سبب ایجاد یک محیط رسمی در این مکان می گردد. بنابراین می توانید با ایجاد تقارن در محیط پذیرایی، مکان مناسبی را برای برگزاری میهمانی های رسمی خود فراهم آورید.

 

رعایت توازن و تناسب:

مبل استیل استفاده شده در یک اتاق باید دارای اندازه های متفاوت باشد. برای این منظور می توانید یک مبل بزرگتر را در یک ظرف قرار دهید و سپس یک مبل مشابه را در روبه روی آن قرار داده و سایر مبلمان را نیز متناسب با فضای ایجاد شده و با رعایت توان و تناسب در محیط منزل خود قرار دهید.

برای این که تناسب و توازن را به درستی رعایت نمایید بهتر است همواره به این نکته توجه داشته باشید که هرگز دو مبل با یک اندازه را در کنار همدیگر قرار ندهید. با استفاده از یک اثر هنری در منزل نیز می توانید تناسب مورد نظر را بیشتر به نمایش بگذارید.

در صورتی که مبلمان استیل شما دارای انحنا می باشد بهتر است نحوه قرارگیری آن را با یک وسیله زاویه دار در منزل هماهنگ نمایید. همچنین اگر مبل های مدرن تر و به حالت خطی دارید بهتر است آن ها را در اطراف یک میز گرد قرار دهید و به این ترتیب یک تضاد مناسب را دکوراسیون منزل خود ایجاد نموده و از ترکیب ایجاد شده لذت ببرید.

استفاده و دسترسی آسان:

مناسب ترین فاصله برای قرار دادن میز های عسلی در فاصله 35 الی 45 سانتی مبل ها می باشد. با رعایت این فاصله، فضای مناسب برای قرار دادن پاها وجود دارد و رفت و آمد نیز به آسانی انجام می پذیرد.

نشیمن مبل استیل:

در هنگم خرید مبل استل بهتر است با نشستن بر روی آن، میزان راحتی نشیمن آن را نیز بیازمایید و به این ترتیب از کیفیت قسمت نشیمن آن اطمینان حاصل کنید. در برخی از مبل های استیل پشتی های مناسبی برای راحتی گردن قرار گرفته که سبب افزایش راحتی شما می گردد.

بهتر است جنس نشیمن از نوع فوم باشد تا به این ترتیب بر میزان کارایی آن افزوده گردد. در هنگام خرید از نوع جنس نشیمن آگاهی پیدا کنید و با اطلاع از اینکه جنس نشیمن آن فوم است و یا اسفنج، نسبت به خرید اقدام نمایید.

 

نحوه شست و شوی مبل استیل:

از روش های مختلفی برای شست و شوی مبل ها می توان استفاده نمود:

بخارشو: یکی از روش ها استفاده از بخار شو برای شست و شو می باشد. توسط این روش می توان علاوه بر تمیز نمودن مبل استیل آن ها راضد عفونی نیز کرد.

شامپو فرش: محلول آب گرم و شامپو فرش نیز گزینه مناسب اما دشوار دیگری است که از آن می توانید برای شست و شو استفاده نمایید. برای این کار اسفنجی را درون مایع آب ولرم و شامپو فرش فر برده و سپس رویه پارچه ای مبل را توسط آن از بالا به سمت پایین تمیز نمایید. با استفاده از یک اسفنج خیس دیگر می توانید کف های موجود در روی پارچه را از بین ببرید. در حین انجام این روش باید دقت داشته باشید که قسمت های چوبی مبل خیس نشوند.

مراکز شست و شو: برخی از افراد خبره در این حرفه نیز می باشند که می توانند این کار را به آسانی برای شما انجام دهند.

باید دقت داشته باشید که پس از شست و شوی مبل، سریع اقدام به خشک نمودن آن ها نمایید. خشک کردن سریع مبلمان سبب حفط کیفیت آن ها می گردد و از چروک شدن آن ها نیز جلوگیری می کند. البته شست و شوی مبل ها بهتر است در مواقع ضروری انجام دهید و از شست و شوی مداوم آن ها پرهیز کنید؛ زیرا شست و شوی زیاد سبب از بین رفتن کیفیت و زیبایی مبل ها می گردد.

کانال تلگرام شرکت تخت طاووس

اینستاگرام شرکت تخت طاووس

Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Header Top Wrapper

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Background Image

Top Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
 
Top of Page