میز ناهار خوری مدرن چه ویژگی‌هایی دارد؟

یکی از حقایق غیرقابل انکار در میان وسایل دکوراسیون پذیرایی مربوط به تاثیرگذاری بسیار بالای میز ناهارخوری درجذابیت پذیرایی هر خانه است. در واقع هیچ چیز به اندازه‌ی یک میز ناهارخوری شیک و زیبا، دکور پذیرایی شما را خاص و لاکچری نمی‌کند. بخش پذیرایی و به خصوص قسمتی که در آن میز ناهار خوری قرار می‌گیرد، یکی از مهم‌ترین فضاها برای گذراندن لحظاتی شاد و آرامش بخش در کنار خانواده و یا حتی مهمان است.

میز ناهارخوری مدرن چیست؟

سبک مدرن یک سبک ساده و بدون تزیینات است. این سبک در طول نیمه اول قرن بیستم به جنبش و محبوبیت بیشتری دست یافت. سبک  مدرن بعدها به بخش‌های دیگری با عنوان‌هایی همچون، میان مدرن و پسامدرن تقسیم شد. فلسفه­ی طراحی‌های هنرمندانه و خاص سبک مدرن، آن را به انتخابی مناسب، برای افرادی که به فضاهای ساده و بدون جزییات علاقه دارند تبدیل کرده است.

میزناهارخوری مدرن و شیک، با مفهوم مینیمالیسم ارتباط بسیار زیادی دارد. زیرا در این نمونه‌ها فضاها به گونه‌ای تصفیه شده است و تمامی اشیا موجود دارای یک طراحی ساده و بدون پیچیدگی هستند. در این نمونه طراحی‌ها، خطوط به کاررفته تمیزو منظم و تک‌رنگ انتخاب می‌شوند و هیچ تزیین اضافه‌ای وجود ندارد. حتی باید گفت که در این سبک اشکال هندسی در ساده‌ترین شکل خود، محور اصلی یک میز ناهارخوری را تشکیل می‌دهند.

البته به خاطر داشته باشید که رنگ‌هایی مثل: سفید، سیاه، کرمی و خاکستری از جمله رنگ‌هایی هستندکه در سبک و انواع مدل های میزهای ناهارخوری مدرن زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند. جالب است بدانید که علاقه‌مندان به سبک مدرن بیشتر به سمت رنگ‌های خنثی تمایل دارند، اما شما می‌توانید در یک ترکیب خاص، رنگ‌های خنثی در دکوراسیون مدرن را با یکسری از رنگ‌های پاستیلی سایر اجزای دکوراسیون پذیرایی خانه مخلوط کرده و هارمونی متفاوتی خلق کنید.

میز ناهارخوری مدرن چه ویژگی هایی دارد؟

میز، یکی از مهم‌ترین قطعات دریک فضای ناهار‌خوری است. به همین دلیل است که مدل‌ها و گزینه‌های مختلفی برای خرید یک میز ناهار خوری لاکچری وجود دارد. در زمان خرید یک میز ناهارخوری ممکن است سوالات زیادی در ذهن هر یک از ما به وجود بیاید. سوالاتی از قبیل این‌که این میز باید بزرگ باشد یا کوچک؟ بهتر است چه شکلی داشته باشد؟ آیا باید میز چوبی بخریم یا شیشه‌ای؟ همگی ما، در این مقاله دانشی را یاد می‌گیریم که هر یک از شما به راحتی بتوانید بهترین سبک را با بالاترین کیفیت متریال برای منزل خود در نظر بگیرید.

مواد و اشکال متنوعی برای میزناهارخوری مدرن و شیک وجود دارد. بهتراست برای خلق یک سبک مدرن، میزهای ناهارخوری گرد و یا مستطیلی با قاب فلزی و سطح شیشه‌ای خریداری کنیم. همچنین شما باید برای ایجاد یک فضای مینیمالیستی به سراغ انتخاب میزهایی با تخته‌های سنگ مرمر و بتنی بروید.

ویژگی‌های میز غذاخوری مدرن

سبک

میز ناهارخوری که انتخاب می‌کنید، باید با دکور فضای پذیرایی شما هماهنگی و هارمونی متناسبی داشته باشد تا بتواند یک نظم و انسجام ظاهری را برای منزل شما فراهم بیاورد. در این صورت شما می‌توانید در یک محیط آرامش بخش و شیک غذا میل کنید. نکته‌ی مهم این است که شکل ظاهری یک میز شیشه‌ای با چندین سبک مدرن فضای پذیرایی مطابقت داشته و باعث می‌شود یک هارمونی و یکپارچگی بی نظیری بین میز و فضای ناهار خوری خانه ایجاد شود.

متریال

هیچ انتخابی کاملا درست و یا کاملا غلط نیست و تنها فضای دکوراسیون پذیرایی شما در روند انتخاب درست و یا غلط شما تاثیر گذاری بالایی دارد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید انتخاب درست و دقیق متریال، دکوراسیون فضای پذیرایی و ناهار خوری شما را به طور کلی تغییر می­دهد. میزهای ناهار خوری چوبی باعث پرتر نشان دادن فضا شده و یک نقطه‌ی کانونی قطعی ایجاد می‌کنند و این درحالی است که میزهای مینیمالیستی بیشتر فضا را باز کرده و به سایر عناصر موجود در فضای اطراف روشنایی و تمیزی می‌دهند.

اندازه

اندازه­ی میز ناهارخوری اهمیت زیادی دارد. پیدا کردن یک تعادل مناسب بین اندازه و فضا، عملکرد یک اتاق را بهینه‌تر می­کند. پس اگر به خرید میز مدرن تمایل دارید، آن را در یک اندازه ی مناسب با فضای مورد نظر خود تهیه و خریداری کنید. بهتر است در ابتدا تمامی اندازه گیری‌های فضا را از پشت جایگاه ها بگیرید تا فضای کافی برای رفت وآمد آسان هم در نظر گرفته شود.

همچنین در مرحله بعدی تعداد افرادی که می‌خواهید برای فعالیت‌های روزمره و یا رویداهای خاص دور میز جمع شوند را در نظر بگیرید. از آنجایی که میزهای مدرن در ابعاد و اندازه‌های مختلفی در بازار موجود هستند، بنابراین شما برای انتخاب بهترین محصول، نمونه‌های مختلف و زیادی را برای بررسی و خرید در دست خواهید داشت.

اگرشما هم یکی از افرادی هستید که برای دکوراسیون خانه‌ی خود با مشکل محدودیت فضا مواجه هستند، بهتر است به خرید وسایل دکوراسون کم جا فکر کنید. این وسایل حداقل فضا را در هر محیطی اشغال می‌کند.

شکل

میزناهارخوری مستطیلی فرم و کارکرد بهتری را نسبت با سایر اشکال میزهای ناهار خوری دارد و این سبک میزهای مدرن برای اشخاص خوش سلیقه محبوبیت بالاتری دارد. میزهای مدرن مستطیلی شکل تعداد افرادی بیشتری را دورتادور خود جمع می‌کنند. البته جالب است بدانید که از این نمونه میزها بیشتر برای فضاهای طویل و بسیار باریک استفاده می‌شود.

در بازار تنوع بسیار زیادی از میزهای ناهارخوری گرد و بیضی شکل وجود دارد. این میزها در واقع با هدف ایجاد یک رابطه‌ی صمیمی‌تر و تقویت رابطه‌های دوستی ایجاد شد. موضوع بسیار مهم برای میزهای گرد این است که، فضای کمتری نسبت به میزهای مستطیلی شکل اشغال می‌کنند.

میزهای مربعی شکل برای دکوراسیون هر فضا، یک عنصر عالی و بی‌نظیر خواهد بود. برای خانواده‌های کم جمعیت، شکل مربعی میزها هم در فضا صرفه‌جویی کرده و هم با کمترشدن فاصله‌ی بین افراد احساس صمیمانه‌تری را به وجود می‌آورد. شما می‌توانید با انتخاب و خرید سبک مدرن از نمونه میزهای مستطیلی فروشگاه تخت طاووس، در کمترین زمان احساس دنج و راحت بودن را فقط با تغییر دکوراسیون منزل خود تجربه کنید.

نفوذ سبک مدرن در سبک کلاسیک

درسال‌های اخیر میزهای ناهارخوری با سبک مدرن، یکی از آن نمونه میزهایی هستند که به طور متعدد توسط طراحان داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع دکوراسیون بیشتر برای افراد شهری و مدرن که دوست دارند مبلمان همه کاره و ساده را با فضای ناهارخوری خود هماهنگ کنند، بسیار ایده آل است. در واقع میز ناهارخوری مدرن و شیک در ساده‌ترین شکل ممکن طراحی شده و دراکثر مواقع کار انتخاب آن برای خرید را راحت‌تر و سریع‌تر می‌کند.

در بسیاری از فضاهای مسکونی و حتی اداری می‌توان درکنار عناصرکلاسیک میزناهارخوری مدرن را هم مشاهده کرد. این موضوع نشان دهنده‌ی این است که نفوذ سبک مدرن با آن سادگی و زیبایی در سبک کلاسیک خیلی راحت‌تر از سایر سبک‌ها میسر شده است. شما می‌توانید برای خرید انواع نمونه‌های میزهای ناهاخوری مدرن به وبسایت فروشگاه اینترنتی تخت طاووس مراجعه کرده و انتخاب خود را از میان بهترین و مرغوب‌ترین نمونه‌ها انجام دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

54  +    =  62

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی کارشناسان فروش تخت طاووس بصورت 24 ساعته آماده پاسخگویی و ثبت سفارش شما می باشند